Box6

Wnętrze domu odmienić można na kilka sposobów. Pierwszy, trudniejszy i kosztowniejszy, to nic innego jak remont.

Box7

Jeśli nie na tym nam zależy, bo lubimy swoje meble i kolor ścian, zdecydujmy się na zmianę wystroju poprzez dobranie dodatków.

Box8

Jest to znacznie przyjemniejsze niż przeprowadzenie remontu. W dodatku mniej kosztowne i nie tak czasochłonne jak wygląda.

Box9

Zaczynając myśleć o takiej zmianie, pomyślmy co nam nie odpowiada i jakie kolory chcielibyśmy wprowadzić do wnętrza.
Okna, to obok drzwi najważniejsza część naszego mieszkania. Kiedy ktoś wchodzi do nas od razu spogląda w stronę światła, czyli w stronę okna. Ważne jest więc w jaki sposób je udekorujemy. Technik jest wiele. Możemy zacząć przygotowania okna od jego umycia, a następnie możemy zabrać się za jego dekorowanie. Jeżeli lubimy wszelkiego typu naklejanki świetnie sprawdzą się te okolicznościowe. Na czas Boże Narodzenia możemy przykleić do szyby choinkę lub mikołaja, a w czasie Wielkanocy zajączka i pisanki. Jeśli jednak nie lubimy takich dodatkowych ozdób, lub uznajemy je za dziecinne to nic straconego, gdyż okna możemy udekorować także na inne sposoby, jak na przykład poprzez zakup nowych firan. W tej chwili na rynku jest bardzo wiele dostępnych tkanin, z których sami możemy stworzyć piękne firany. Możemy także zakupić gotową firanę i jedynie przywiesić ją. Choć i tutaj pojawiają się różne sposoby zawieszania firan. Nie musimy od razu kupować taśm, wystarczy kupić magnetyczne zapięcia, dzięki czemu podwiesimy firanę i odsłonimy nasze okna. Następnym krokiem jest wybranie rolet, żaluzji lub zasłon. Nie jest to takie proste, ponieważ każda ma inne zadanie. Rolety mogą całkowicie zaciemnić pokój, sprawdzą się w sypialni, zasłony to świetny element dekoracyjny, a żaluzje pasują raczej do młodzieżowych pokoi i należy pamiętać, że nie zaciemnią pokoju w taki sposób jak rolety. Ostatnim elementem dekoracji okna są kwiaty, które pięknie będą komponować się z naszym mieszkaniem, jeśli umieścimy je w odpowiednich doniczkach lub osłonkach.

Box3

To co widać od razu po wejściu to firana, warto więc pomyśleć o jej zmianie. Tym bardziej, jeśli do tej pory mieliśmy tylko jedną. Warto mieć kilka rodzajów firan na różne pory roku. Dobrze jest wybierać takie, które będą się znacznie różniły od siebie, a jednocześnie będą pasować do całości wnętrza. Okna możemy udekorować także zmieniając zasłony.

Box4

Metamorfozę zacznijmy od okna, oczywiście tego w salonie. Jest to centralny punkt, na który każdy wchodzący do naszego domu zwraca uwagę. Wiele osób nie przywiązuje uwagi do wystroju okna, a jest to spory błąd. Chcąc upiększyć wnętrze, to właśnie od okna powinniśmy zacząć. Po jego umyciu, możemy zabrać się za dekoracje.