Box6

Wnętrze domu odmienić można na kilka sposobów. Pierwszy, trudniejszy i kosztowniejszy, to nic innego jak remont.

Box7

Jeśli nie na tym nam zależy, bo lubimy swoje meble i kolor ścian, zdecydujmy się na zmianę wystroju poprzez dobranie dodatków.

Box8

Jest to znacznie przyjemniejsze niż przeprowadzenie remontu. W dodatku mniej kosztowne i nie tak czasochłonne jak wygląda.

Box9

Zaczynając myśleć o takiej zmianie, pomyślmy co nam nie odpowiada i jakie kolory chcielibyśmy wprowadzić do wnętrza.
Wnętrze to coś więcej niż tylko cztery ściany. To oczywiście także ludzie. Każdy człowiek jest inny, jest chodzącą indywidualnością i chcąc wyrazić siebie może to zrobić także we własnym mieszkaniu. Piękne okna mogą być niezastąpionym elementem wystroju wnętrza i co więcej mogą nim być także dla osób, które jeszcze nas nie znają, ale przechodzą obok naszego domu. Bo przecież okna widoczne są nie tylko wewnątrz, ale także zewnątrz. Warto więc zadbać o to, aby okna pokazywały naszą indywidualność i to jak mamy w całym domu. Okna to taka wizytówka domu. Chcąc je upiększyć zacznijmy od ich umycia, dzięki temu do środka wpadnie więcej światła, a my będziemy mieć nie tylko czyste okna, ale także czyste sumienie, że zrobiliśmy wszystko, aby wnętrze naszego mieszkania było idealne. Następnym krokiem ku doskonałemu wnętrzu, będzie wybranie firan. Nie wszyscy w ostatnich latach się na nie decydują, jednak ich brak sprawia, że pozbywamy się pewnego rodzaju ubrania. Firany zapewniają bowiem pewną intymność, tym bardziej jeśli mieszkamy na parterze. Inne firany będą pasować do nowoczesnego wnętrza, a inne do klasycznego. O porady w tej materii najlepiej zwrócić się do zawodowego stylisty. Następnie wybierzmy zasłony. Do salonu muszą to być firany zniewalające, które od razu przykują uwagę nowo przybyłych gości. Do sypialni możemy wybrać cięższe firany, które odetną także dopływ światła wtedy, kiedy będziemy sobie tego życzyć. Tak ozdobione okna będą przyciągać uwagę wszystkich naszych gości.

Box3

To co widać od razu po wejściu to firana, warto więc pomyśleć o jej zmianie. Tym bardziej, jeśli do tej pory mieliśmy tylko jedną. Warto mieć kilka rodzajów firan na różne pory roku. Dobrze jest wybierać takie, które będą się znacznie różniły od siebie, a jednocześnie będą pasować do całości wnętrza. Okna możemy udekorować także zmieniając zasłony.

Box4

Metamorfozę zacznijmy od okna, oczywiście tego w salonie. Jest to centralny punkt, na który każdy wchodzący do naszego domu zwraca uwagę. Wiele osób nie przywiązuje uwagi do wystroju okna, a jest to spory błąd. Chcąc upiększyć wnętrze, to właśnie od okna powinniśmy zacząć. Po jego umyciu, możemy zabrać się za dekoracje.