Box6

Wnętrze domu odmienić można na kilka sposobów. Pierwszy, trudniejszy i kosztowniejszy, to nic innego jak remont.

Box7

Jeśli nie na tym nam zależy, bo lubimy swoje meble i kolor ścian, zdecydujmy się na zmianę wystroju poprzez dobranie dodatków.

Box8

Jest to znacznie przyjemniejsze niż przeprowadzenie remontu. W dodatku mniej kosztowne i nie tak czasochłonne jak wygląda.

Box9

Zaczynając myśleć o takiej zmianie, pomyślmy co nam nie odpowiada i jakie kolory chcielibyśmy wprowadzić do wnętrza.
Okres Bożego Narodzenia, to wyjątkowy czas. Należy się do niego dobrze przygotować i to nie tylko duchowo. Zanim jednak weźmiemy się za pieczenie i gotowanie pomyślmy o wystroju naszego mieszkania. Kiedy odwiedzą nas goście od razu będą wiedzieć, jak poważnie traktujemy te święta, właśnie poprzez wystrój mieszkania. Zacznijmy od wystroju okna, bo przecież ten element będzie widoczny nie tylko z wewnątrz, ale także z zewnątrz. Chcąc przystroić okna naszego mieszkania, zacznijmy od ich umycia. Świąteczne porządki to pierwszy krok do przyszykowania mieszkania na czas Bożego Narodzenia. Na oknach możemy umieścić różne ozdoby. Świetnie sprawdzi się sztuczny śnieg. Wystarczy, że kupimy szablony, przyłożymy je do okna, a następnie spryskamy sztucznym śniegiem. Efekt będzie niesamowity. Możemy także wyciąć śnieżynki z papieru i przywiesić je na tasiemkach do karniszy. W ten sposób uzyskamy piękny zimowy krajobraz we wnętrzu. Warto na czas świąt wymienić także firanę. Możemy wybrać taką, która będzie zawierała w sobie element świąteczny lub zimowy. To samo dotyczy zasłon, choć należy pamiętać, aby nie przesadzać ze zbyt dużą ilością motywów. Jeśli firana będzie w śnieżynki, to zasłona powinna być gładka i odwrotnie. Ostatnim elementem na jaki należy zwrócić uwagę to parapet. To przecież nie odłączny element okna. Na parapecie warto zrobić świąteczną dekorację. Można tam również umieścić gwiazdę betlejemską lub lampki choinkowe, które wieczorem pięknie będą się prezentować. Dodatkowym elementem wystroju okna, może być także szopka umieszczona na parapecie.

Obojętnie czy to Boże Narodzenie, czy Wielkanoc, musimy zadbać o to, aby nasze wnętrze godnie się prezentowało. Zaczynamy oczywiście od świątecznych porządków. Z pewnością sporo się przy tym napracujemy, ale gra będzie warta świeczki, bo już wysprzątane okna od razu sprawiają, że w mieszkaniu lepiej się żyje. Kiedy uporamy się z porządkami musimy zając się dekoracją. Nie możemy przecież dopuścić do sytuacji, gdzie w święta nie umieścimy nic więcej poza choinką. W dzisiejszych czasach to nie dopuszczalne! Warto zadbać o dekoracje okienne, bo są one widoczne z dwóch stron. Zobaczą je więc, nie tylko nasi goście, ale także przechodnie, których być może dekoracji rozśmieszy, kogoś innego wzruszy, a jeszcze ktoś inny się nią zainspiruje. Okna na święta możemy przyozdobić specjalnymi naklejkami okolicznościowymi. Możemy do szyb przykleić Mikołaja czy choinkę, a na Wielkanoc świetnie sprawdzą się zajączki i pisanki. Jeśli jesteśmy przeciwnikami tego rodzaju ozdób, pomyślmy o dodatkach. Wszystkie okna warto w tym czasie przystroić, ale najważniejsze będą te w salonie. To tam mieści się centralny punkt naszego domu, tam będziemy przyjmować gości. Okna w salonie dobrze przystroić odświętną firaną czy zasłoną. Możemy zainwestować w obie te rzeczy. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością motywów. Zdecydujmy się na jeden np. renifery i umieśćmy go na firanach. Zasłony w takim wypadku niech będą jednokolorowe. W ten sposób okna będą pięknie przystrojone, a nie będą kiczowate, czy zbyt strojne.

Box3

To co widać od razu po wejściu to firana, warto więc pomyśleć o jej zmianie. Tym bardziej, jeśli do tej pory mieliśmy tylko jedną. Warto mieć kilka rodzajów firan na różne pory roku. Dobrze jest wybierać takie, które będą się znacznie różniły od siebie, a jednocześnie będą pasować do całości wnętrza. Okna możemy udekorować także zmieniając zasłony.

Box4

Metamorfozę zacznijmy od okna, oczywiście tego w salonie. Jest to centralny punkt, na który każdy wchodzący do naszego domu zwraca uwagę. Wiele osób nie przywiązuje uwagi do wystroju okna, a jest to spory błąd. Chcąc upiększyć wnętrze, to właśnie od okna powinniśmy zacząć. Po jego umyciu, możemy zabrać się za dekoracje.