Box6

Wnętrze domu odmienić można na kilka sposobów. Pierwszy, trudniejszy i kosztowniejszy, to nic innego jak remont.

Box7

Jeśli nie na tym nam zależy, bo lubimy swoje meble i kolor ścian, zdecydujmy się na zmianę wystroju poprzez dobranie dodatków.

Box8

Jest to znacznie przyjemniejsze niż przeprowadzenie remontu. W dodatku mniej kosztowne i nie tak czasochłonne jak wygląda.

Box9

Zaczynając myśleć o takiej zmianie, pomyślmy co nam nie odpowiada i jakie kolory chcielibyśmy wprowadzić do wnętrza.
Chcąc stworzyć piękne wnętrze musimy pomyśleć nie tylko o remoncie i odświeżeniu ścian, ale także, a może przede wszystkim o dekoracji. Małe, niewielkie figurki, ale także zasłony czy inne dekoracje okienne to tylko wierzchołek góry lodowej. Przy wyborze dodatków kierujmy się własnym gustem, ale także kolorami ścian i mebli, jakie wybraliśmy. Okna to miejsca szczególne w naszych domach. Wpuszczają dużą porcję światła, pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu, ale to także element dekoracyjny. To w jaki sposób ozdobi okna wiele o nas powie, ponieważ dekoracje tego rodzaju są widoczne także z zewnątrz. Oczywiście dla mieszkańców drapaczy chmur może nie mieć to takiego znaczenia jak w przypadku mieszkańców domów jednorodzinnych. Okna możemy przyozdobić przede wszystkim licznymi materiałami. Zacznijmy od firan. W zależności od rodzaju okien mogą być one lżejsze lub grubsze. Te cieńsze dobrze sprawdzą się w oknach dużych, szczególnie dobrze pasują do okien tarasowych. Okna małe mogą pozwolić sobie na nieco cięższe i bardziej ozdobne firany. Kolejny element z materiału jaki może się znaleźć w naszych oknach to zasłony. Te powinny być dobrane stylem i kolorem do całego wnętrza. Rustykalne okna powinny mieć kraciastą lub kwiatową zasłonę, a te nowoczesne jednobarwną. Nie zapominajmy o roletach. Dla wielu jest to jedynie element praktyczny, jednak rolety również stanowią dekorację okna. Tutaj również mamy kilka rodzajów w zależności od pomieszczenia i potrzeb. Te cieńsze sprawdzą się w salonie, a te ze specjalną powłoką będą idealne do pomieszczeń, w których zależy nam na całkowitym zacienieniu.

Box3

To co widać od razu po wejściu to firana, warto więc pomyśleć o jej zmianie. Tym bardziej, jeśli do tej pory mieliśmy tylko jedną. Warto mieć kilka rodzajów firan na różne pory roku. Dobrze jest wybierać takie, które będą się znacznie różniły od siebie, a jednocześnie będą pasować do całości wnętrza. Okna możemy udekorować także zmieniając zasłony.

Box4

Metamorfozę zacznijmy od okna, oczywiście tego w salonie. Jest to centralny punkt, na który każdy wchodzący do naszego domu zwraca uwagę. Wiele osób nie przywiązuje uwagi do wystroju okna, a jest to spory błąd. Chcąc upiększyć wnętrze, to właśnie od okna powinniśmy zacząć. Po jego umyciu, możemy zabrać się za dekoracje.